Výsledky hledání
Kategorie
  Menu Close
  banner

  SÁČKY - CELOFÁN, TATRAFÁN

  CELOFÁN


  Celofán je tenká průhledná fólie s nízkou popustností vzduchu, vody nebo olejů. Tvoří také biologickou bariéru při balení potravin. Je zdravotně nezávadný. Celofán je vysoce propustný pro vodní páry, proto je vhodnou volbou pro balení potravin, které uvolňují vodní páry. Naopak pro uchování čerstvosti potravin nebo zachování sucha produktu je možné pronikání vlhkosti zabránit potažením nitroceluózový lakem. Využití Celofánu nalézáme i v běžném životě jako například lepící pásky (izolepy), součást některých baterií, elektronických součástek, kabelů, balení cukrovinek, dárkové skupinové balení zboží, i jako umělé párkové střeva apod.

  Celofán je vyroben z regenerované celuózy. Díky tomu je biologicky rozložitelný. Nejedná se o plast.

  Většinou se dodává v čiré podobě. Celofán je odolný vůči vysokým teplotám. Díky této vlastnosti se nedá svařovat. Jde pouze lepit. Po přeložení drží svůj tvar. Při namočení do vody měkne a bobtná. Při vysušení se naopak smršťuje.

   

  TATRAFÁN

  Tatrafán je náhradou Celofánu. Jedná se o plastovou polypropylenovou fólii. Tatrafán nemá ekologické výhody Celofánu, ale naproti tomu se dá, stejně jako ostatní plasty svařovat a drží svůj tvar. Používá se opět i na balení potravin. Typickým výrobkem mohou být sáčky s plochým nebo křížoým dnem.

  banner
  banner
  Zabrazit jako Tabulka Seznam
  Seřadit podle
  Zobrazit produktů na stránce
  Obrázek Sáček celofán 20 x 48 cm, 50 ks

  Sáček celofán 20 x 48 cm, 50 ks

  152013003.01
  Materiál celofán. Šířka 20 cm. Výška 48 cm. Síla my. Barva transparentní. Balení 50 ks. Množství 50 ks.
  259,49 Kč bez DPH
  5,19 Kč / 1 ks (bez DPH)
  banner