Výsledky hledání
Kategorie
  Menu Close
  banner

  SUŠENÁ

  Sušená vejce jsou dehydrované vejce upravené do podoby prášku. Je to trvanlivá obdoba vaječné melanže. Z vajec se odpaří zhruba 3/4 jejich hmotnosti, kterou je voda.

  Sušená vejce se dělí na sušené bílky, sušené žloutky a sušené vejce. Výoba sušených vajec je do určitého kroku shodná s výrobou vaječné melanže. Vejce jsou vyklepnuty ze skořápky, v případě potřeby je oddělen bílek od žloutku. Následně projdou pasterací a jsou vysokým tlakem vstřikovány do sušící komory.

  Použití sušených vajec je především jako surovina do výrobků, která vejce obsahují. Jedná se například o těstoviny, sušenky, majonézy, cukrářské výrobky. Sušená vejce se také používají jako přísada do krmiv pro zvířata nebo jako doplňky stravy pro sportovce nebo v rámci diet pro nemocné. Výhodou sušených vajec je jejich trvanlivost a skladovatelnost.

  Chceme-li ze sušených vajec vyrobit standardní melanž, přidáme trojnásobek vody (100 g prášku, 300g vody). V případě sušených žloutků je poměr 1:1 (100g prášku a 100g vody). U sušených bílků je poměr 1:7 (100g prášku, 700g vody).

  banner
  banner
  Zabrazit jako Tabulka Seznam
  Seřadit podle
  Zobrazit produktů na stránce
  banner
  Obrázek Vaječná melanž sušená, pytel 15 kg

  Vaječná melanž sušená, pytel 15 kg

  11006003
  Hmotnost 15 kg. Balení pytel.
  Volat pro zjištění ceny
  Obrázek Vaječný bílek sušený, pytel 15 kg

  Vaječný bílek sušený, pytel 15 kg

  11006001
  Hmotnost 15 kg. Balení pytel.
  Volat pro zjištění ceny
  Obrázek Vaječný bílek sušený, pytel 5kg

  Vaječný bílek sušený, pytel 5kg

  11006002
  Hmotnost 5 kg. Balení pytel.
  Volat pro zjištění ceny
  Filtry Close
  banner