Výsledky hledání
Kategorie
  Menu Close
  banner

  VAŘENÁ

  Vařená vejce jsou živočišným průmyslovým produktem určeným pro další velkoobjemové zpracování. Vejce se ve velkém množství vaří a jako vařená vejce se následně dodávají zákazníkům. Řeknete si, že uvařit a oloupat vejce umí každý, není to žádná věda. Vařená vejce se prodávají z důvodu úspory peněz, času, splnění hygienických podmínek a požadavků pro nakládání s odpady. I přes vyšší cenu jednoho vařeného vejce oproti čerstvému je to pro zákazníky ekonomický výhodnější.

  Průmyslové vařící linky (varny) zpracovávají vejce sériově. Do stroje jsou vkládány stejně kvalitní vejce, jaké se nachází na pultech obchodů. Nelze používat jakkoliv poškozená vejce, protože by došlo k vylití vaječného obsahu do varné vody, jejího znečištění a nutnosti stroj náročně čistit. Vejce putují do vody o teplotě blížící se bodu varu. Po přesně stanoveném čase jsou vejce dopravníkem vyvezeny do nádrže s vodou blížící se bodu mrazu a prudce zchlazeny. Po vychladnutí jsou dopravníkem opět vyvezeny ven, tentokrát do loupačky, kde je sejmuta skořápka. Následně je vejce omyto a baleno dle požadavku zákazníka.

  Takto vařené vejce jsou používány v gastronomických zařízeních. Při zachování vysoké kvality jim usnadní práci. Některé z vajec jsou například loupáním poškozeny, takto poškozené vejce jsou používány například pro výrobu salátu, kde je žádoucí vejce více rozmělnit a netvoří estetickou součást pokrmu.

   
  banner
  banner
  Zabrazit jako Tabulka Seznam
  Seřadit podle
  Zobrazit produktů na stránce
  banner
  Obrázek Vejce vařená loupaná v nálevu 8 kg

  Vejce vařená loupaná v nálevu 8 kg

  10560005
  Hmotnost 8 kg. Balení kbelík.
  Volat pro zjištění ceny
  Obrázek Vejce vařená loupaná v nálevu velikosti S 140 ks

  Vejce vařená loupaná v nálevu velikosti S 140 ks

  10560015
  Množství 140 ks, Velikost S. Balení kbelík.
  Volat pro zjištění ceny
  Obrázek Vejce vařená loupaná vakuově balená 10,8 kg

  Vejce vařená loupaná vakuově balená 10,8 kg

  10560008
  Hmotnost 10,8 kg. Balení vakuové v sáčku.
  Volat pro zjištění ceny
  Filtry Close
  banner